Miksi mulle käy aina näin, aina jää joitain edellisen
seasonin asukuvia postaamatta, ja sitten oon postaamassa shortsikuvia syyskuussa tai esim. teddytakkikuvia huhtikuussa :D Ei voi syyttä kuin omaa päätä ja ylitäyteen pakattua kalenteria. Halusin kuitenkin tulla jakamaan teille nämä kuvat yhdestä kesän lemppariasuistani, koska olin aivan hullaantunut näihin shortseihin! Ja hei, eikös loppuviikolla lupaakin sitä 20 astetta, eli sinänsä shortsiasu ilman sukkiksi voi periaattessa olla vielä ajankohtainen juttu, hehe.
Kesä hurahti ohi tänä vuonna nopeammin kuin koskaan ennen, eli omasta puolestani hellettä saisi tulla vaikka kuukausi vielä, mutta en myöskään pistä pahakseni kaikkea ihanaa tulevaa syysmuotia. Täytyykin pian käydä kaivamassa varastosta kaikki nahkahousut, neuleet ja takit, ja tehdä pieni vaatekaapin switchover, josta puhuttiinkin Hymyheimon kakkoskauden 2. jaksossa Annin kanssa.
New Look blouse
Mango shorts
Gucci loafers
Dior bag
Kyllä se vaan niin on, että tällaiset oliivinvihreän eri sävyt ovat valkoisen ohella aina ja ikuisesti lempivärejäni, olen tykännyt oliivinvihreästä jostain 10-vuotiaasta saakka. Erityisen ihanalta se näyttää omaan silmään juurikin valkoiseen yhdistettynä.
Ihanaa viikon jatkoa teille, yritän nyt tooooosi kovasti aktivoitua blogissa syksyllä ♥
Seuraa myös Instagramissa:
@katrikonderla
Tilaa kanava Youtubessa:
Katri Konderla
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti